Gaziler Günü

Gaziler Günü
Gaziler Günü
MARDİN (AA) - Kızıltepe ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.Kaymakamlık binası yanındaki Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla...

MARDİN (AA) - Kızıltepe ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Kaymakamlık binası yanındaki Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam edildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Cumhuriyet Ortaokulu öğretmenlerinden Mehmet Özdurak yaptı.

Özdurak konuşmasında şunları dedi:

"Gazilerimiz ve şehitlerimiz ile birlikte bulunduğumuz bu vatanın korunması için ve özgürce yaşayacak çocuklarımız yarınlarımız için her türlü güçlüğe karşı durmuşlar. Bu savaşta ortak paydamız olan vatan toprakları için Türk, Kürt Arap ve daha niceleri ortak bir amaç etrafında birleşmişler birlikte yaşamdan kopmamış omuz omuza vermişler ve tarih süresince atalarımız her dönem düşman ile mücadeleden vazgeçmemiş düşmanı yurttan atmayı başarmıştır. Tüm gazilerimizin bize yaşattıkları kardeşlik duygusunun ve anılarının önünde bir kez daha minnet ve şükranla eğiliyor hepinizi saygıyla selamlıyoruz."

Törene, Kaymakam Ali Güldoğan, İlçe Emniyet Müdürü Aykut Çetinkaya, 4. Hudut Alay Komutanı Kurmay Albay Mehmet Uğur Şenol, İlçe Jandarma Komutanı Koray Süer ve gazi ve şehit yakınları katıldı.