Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- HÜDA-PAR Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cemal Çoban, seçim çalışmaları ile ilgili Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bilgilendirme semineri verdi.

MARDİN (AA) - HÜDA-PAR Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cemal Çoban, seçim çalışmaları ile ilgili Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bilgilendirme semineri verdi.

Kızıltepe'de bir düğün salonunda düzenlenen ve Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan seminer, HÜDA-PAR Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cemal Çoban'ın konuşmasıyla devam etti.

Çoban, HÜDA-PAR olarak 7 Haziran 2015 seçimlerinde Mardin Bağımsız Milletvekili adayı Mahmut Kılınc'a destek amaçlı olarak bir bilgilendirme semineri yaptıklarını belirtti.

Seçim çalışmalarını 4 ana konu etrafında yapmayı düşündüklerini ifade eden Çoban, şöyle konuştu:

"Seminerin ana başlıkları, birincisi Türkiye için ne istiyoruz? İslami muhalefet adına ne söylüyoruz? Kürt meselesinde söyleyeceklerimiz nelerdir? Son olarak da, yerel yönetimler hakkında neler düşünüyoruz? konularıyla alakalı sunumumuz oldu."

Mardin Bağımsız Milletvekili Adayı Mahmut Kılınç ise, seçildiği takdirde kendilerini mahçup bırakacak hiçbir şeyi yapmayacaklarını söyledi.

Kılınc, "Bizler, bugüne kadar siyasilerin ve milletvekillerin yaptığı siyaset gibi bir siyaseti kesinlikle yapmayacağız. Biz Peygamberler, evliyalar, enbiyalar gibi, zulüm saraylarına karşı mazluma yardım edeceğiz. İnşallah" şeklinde konuştu.

Seminer, yapılan duayla sona erdi.

Seminere, HÜDA-PAR Mardin İl Başkanı Şeyhmus Akman, HÜDA-PAR ilçe başkanları, parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı.