Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Mardin Milletvekili adayı Mithat Sancar, "Bu yüzde 10 barajı gibi bütün doğamızı tahrip eden barajları da yıkacağız" dedi.

MARDİN (AA) - Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Mardin Milletvekili adayı Mithat Sancar, "Bu yüzde 10 barajı gibi bütün doğamızı tahrip eden barajları da yıkacağız" dedi. 

HDP Kızıltepe seçim bürosunun açılışına katılan Sancar, yaptığı konuşmada, Halkların Demokrasi Partisi'nin, ülkedeki halkların partisi ve barışın en büyük güvencesi olduğunu söyledi.

Sancar, barışı, mecliste, sokakta, uluslararası kurumlarda ve her yerde en sağlam temellere oturtmak için çalıştıklarını belirtti.

Sancar, "Eğer sizlerin desteği ile güçlü bir şekilde meclise bizi gönderebilirseniz, burada savaşı hiç kimsenin geri getirmeye gücü yetmeyecektir. Kim uğraşırsa uğraşsın savaş çıkarmak için kim ne yaparsa yapsın her şeyden önce sizlerin tokatını yiyecektir" dedi.

Baraj sorunlarının olmadığını belirten Sancar, şöyle konuştu:

"Baraj sorunumuz yok derken tabiki HDP İlçe Başkanı Lokman beyin dediği gibi baraj sorunları var gelip doğumuzu tahrip ediyorlar. O barajları durduracağız. Biz o barajları da yıkacağız. Bu yüzde 10 barajı gibi bütün doğamızı tahrip eden barajları da yıkacağız. Biz o barajlar yerine her tarafın sulandığı toprakları, çiçeklerin yeşerdiği kirlilerin insanca ait insanca yaşanır hale geldiği bir yeni hayat kuracağız. Bu ülkede demokrasiyi sizlerin desteği gücü ile halkların işbirliği dayanışmasıyla birlikte kuracağız. Özgürlüğü kardeşliği birlikte kuracağız."

Konuşmanın ardından parti bürosunun açılışı yapıldı.

Açılışa, HDP Mardin İl Eş Başkanı Musa Alkan, DBP, HDP İlçe parti başkanları ile Kızıltepe Belediye Başkanı İsmail Ası katıldı.