Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk, HDP'nin meclise girmesinin sadece Kürtler için değil, demokrasi ve barış isteyen tüm halkların menfaatine olduğunu söyledi.

MARDİN (AA) - Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk, HDP'nin meclise girmesinin sadece Kürtler için değil, demokrasi ve barış isteyen tüm halkların menfaatine olduğunu söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızıltepe İlçesi'ne bağlı Eşme ve Çakır mahallerinde yapılacak Çok Amaçlı Halk Evlerinin temel atma törenine katılan Türk, tüm halkın artık barış ve demokrasi için birlik olması gerektiğini belirtti.

Genel seçimin Kürtler'in yanı sıra herkes için çok önemli olduğunu ifade eden Türk, şöyle konuştu:

" Bugün tüm dünyanın gözü bizim üzerimizdedir. HDP'nin meclise girmesi sadece Kürt halkı için değil demokrasi ve barış isteyen tüm halkların menfaati içindir. Bunun için de barış ve demokrasi isteyen tüm halkların artık birleşmesi gerekir. Eğer bizler kendi mücadelemize sahip çıkamazsak bu bizim için büyük bir eksiklik olur. Ancak birliğimizi sağladığımız zaman amacımıza ulaşmış oluruz."

HDP Mardin Milletvekili Adayı Mehmet Ali Aslan ise, Çözüm sürecinin hızlanması için bu seçimin kendileri için büyük önem arz ettiğini belirtti.

Törene, Kızıltepe Belediyesi  Başkan  İsmail Ası, DBP, HDP Mardin il ve ilçe yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.