Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Hüda-Par'ın desteklediği Mardin bağımsız Milletvekili adayı Mahmut Kılınç, Midyat Köşk Meydanı'nda miting düzenledi.

MARDİN (AA) - Hüda-Par'ın desteklediği Mardin bağımsız Milletvekili adayı Mahmut Kılınç, Midyat Köşk Meydanı'nda miting düzenledi.

Kur'an tilavetinin okunması ile başlayan mitingde konuşan Kılınç, vatandaşlardan destek istedi.

Kılınç, seçildiği takdirde seçmenlerinin mahcup olacağı hiçbir adım atmayacağını belirtti.

"Bizleri diğer partilerden ayıran en temel belirgin özelliğimiz, inanıcımız ve hizmet aşkımızdır" diyen Kılınç, şöyle konuştu:

"Mazlumların, mahrumların, fakirlerin, yetimlerin ve kimsesizlerin sesi olacağız. Çalışmalarımız hem insani, hem İslami olacak. Mecliste de İslami bir muhalefet yapacağız. Hür adayların hayatına bir bakın. Sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla bölgeye hem sosyal , siyasi , kültürel ve ekonomik alanda hizmet götürdüler. Çünkü, Hür adayların nazarında insanlara hizmet ibadettir. Hür adaylar, seçilir ve meclise girerse şu anda bölgemiz üzerinde oynanan karanlık kirli oyunları ve pazarlıkları Hür adayları bozacaktır."

Kılınç, Hür adayların, Mardin halkı  başta olmak üzere bölgeye, Türkiye 'ye, hatta İslam alemi için bir şans olduğunu söyledi.

Kılınç, "Eğer Hür adaylar meclise girerse Mardin'in önü açılır. Hür adaylar meclise girerse Güneydoğu'nun önü açılır. Hür adaylar meclise girerse Türkiye'nin önü açılır. Hür adaylar meclise girerse dünya Mustazaflar'ın önü açılır" şeklinde konuştu.

Mitingin ardından Mardin caddesine doğru yürüyüşe geçen Kılınç, sonra esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Mitinge, Hüda­Par Mardin İl Başkanı Şehmus Akman, Midyat İlçe Başkanı İsa Altunkaynak, partililer ve bazı STK temsilcileri katıldı.