Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı seçim beyannamesinin toplumun her kesimini kucakladığını belirtti.

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 1 Kasım Genel Seçimi ile ilgili açıkladığı beyannamenin toplumun her kesimini kucakladığını söyledi.

Dündar, yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan beyannamesinin içeriğine bakıldığında tamamen gerçekçi ve uygulanabilir politikalar neticesinde ortaya çıkan vaatlerin olduğu görüldüğünü kaydetti.

Doğudan batıya kadar herhangi coğrafi bir bölge ayırımı gözetmeden herkesi kucaklayan seçim beyannamesinde gerçekleştirilebilecek sayısız vaatlerin olduğunu belirten Dündar, şu ifadelere yer verdi:

"Beyanname, 7'den 70'e herkesi kucaklayan bir seçim beyannemesidir. Beyannamemizde kendi işini kurmak isteyen gençlerimize yapılacak nakdi desteğin yanında çiftçilerimizin de yem ve gübre vergileri kalkacak. Esnaflara 30 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği verilecek. Üç çocuğa 1300 lira çalışan anneye yarı zamanlı çalışma fırsatı tanınacak. Asgari ücret 1300 lira olacak. Polislere ek gösterge artırımı yapılacak. Emekliye 100 lira daha fazla para verilecek." 

Dündar, AK Parti 'nin tek başına iktidar olmasın halinde seçimlerin ardından söz konusu olan vaatlerin gerçekleştirileceğini söyledi.