Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Öter: - "Hak, hukuk, barış ve huzurlu bir gelecek isteyen vatandaşlarımız lütfen boş lafları, sloganları, eleştirileri bırakıp mutlaka sandığa gitsin. Her vatandaş özgür iradesiyle istediği partiye oyunu versin"

MARDİN (AA) - Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter, vatandaşların sandığa giderek hür iradesiyle oyunu kullanmasını istedi.

Mardin'de 56 sivil toplum bileşeni bulunan MTDF Başkanı Öter, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Kasım genel seçiminin ülke ekonomisine getireceği büyük mali kaybın faturasının, vatandaşlara çıkacağını belirtti.

7 Haziran genel seçiminden sonra ortaya çıkan şiddet ve çatışmaların yüzlerce insanın hayatına mal olduğunu kaydedilen açıklamada, Öter'in şu görüşlerine yer verildi:

"Bu yaşananlar nedeniyle siyasi partiler birbirini suçluyor. İki yıllık çözüm süreciyle istikrar bulan ekonominin, şu anki kötü gidişatı ve siyasi belirsizliğin aşılmasına olumlu katkı sunmak amacıyla vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Hak, hukuk, barış ve huzurlu bir gelecek isteyen vatandaşlarımız lütfen boş lafları, sloganları, eleştirileri bırakıp mutlaka sandığa gitsin. Her vatandaş özgür iradesiyle istediği partiye oyunu versin"

1 Kasım seçiminin sonucu ne olursa olsun, halkın iradesine saygı duyulması gerektiğini kaydeden Öter, "Şayet 7 Haziran seçimlerine benzer bir tablo ortaya çıkarsa, zaman kaybetmeden koalisyon kurulmalı ve ülkenin en önemli meselesi olan Çözüm Süreci kaldığı yerden sonuca ulaştırılmalıdır. Aksi halde siyasi hesaplarla, ayrıştırıcı, ötekileştirici söylemlerle toplumu kutuplaştırmaya götürebilecek eylemlerin ve kaosun tek sorumlusu siyaset kurumu olacaktır'" ifadelerini kullandı.