Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- Mardin Ak Parti eski İl Başkanı İbrahim Fide, AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu.

MARDİN (AA) -  Mardin Ak Parti eski İl Başkanı İbrahim Fide, AK Parti 'den milletvekili aday adayı oldu.

Fide, AK Parti Mardin İl Başkanlığında düzenlenen törende evraklarını İl Başkanı Bahattin Uncu'ya teslim etti.

Fide, yaptığı açıklamada, AK Parti'nin Mardin'de oy oranını yüzde 50'ye çıkarmak için çok çalışacaklarını belirtti.

AK Parti'nin Mardin'deki oy oranını sürekli arttırdıklarını dile getiren Fide, şöyle konuştu:

"Biz, AK Parti davasına inanmış ve AK Parti'yle ilk kez gözünü açmış bir nesiliz. AK Parti, bizim için bir sevdadır. Biz, AK Partiye asil listeden girmek için kavga etmedik. Yedek listeye girmek için kavga ettik. Biz, bu davaya 2002'den beri, kalu beladan beri inanmış insanlarız. 30 Mart seçimleri Mardin'de çok zor geçti. Buna rağmen oy oranımızı yüzde 37'ye çıkardık. Mardin'deki oy oranımızı yüzde 50'ye çıkarmak için çalışacağız. Bu kutlu davada eğer bir tuğla olabilirsek ne mutlu bize."

Uncu da, AK Parti'nin bir sevda ve bir dava olduğunu ve AK Parti davasına gönül verenlerin bu bilinçle hareket ederek çalışacaklarına inandığını söyledi.

Mardin'de seçilecek milletvekili sayısının 6 olduğunu ve fazla müracaat olmamasını umduklarını ifade eden Uncu, "İrademizin sandıklara yansıyacağı ve o şekilde tecelli edeceği bir seçim dönemi diliyoruz. Müracaat yapan ve seçilemeyen kardeşlerimizden isteğimiz, şu anki heyecanlarını yitirmemeleri ve bize destek olmalarıdır. Sonuna kadar seçim çalışmalarımıza destek olmalarını talep ediyoruz. Birbirimize destek olacağız" diye konuştu.

Fide, daha sonra partililerle topluca hatıra fotoğrafı çekildi.