Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- Merkezi Mardin'de bulunan düşünce kuruluşu USTAD'ın Başkanı Ahmet Akgül, AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu.

MARDİN (AA) -  Merkezi Mardin'de bulunan düşünce kuruluşu USTAD'ın Başkanı Ahmet Akgül, AK Parti 'den milletvekili aday adayı oldu.

Akgül, AK Parti Mardin İl Başkanlığında düzenlenen törende evraklarını AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu'ya teslim etti.

Akgül, yaptığı açıklamada, yeni Mardin ve yeni Türkiye 'nin inşaasında hizmet etmek için Mardin Milletvekili aday adayı müracaatını yaptığını belirtti.

Mardin'in sosyal ve ekonomik refahı, bölgesel huzur için çalışacağını ifade eden Akgül, şöyle konuştu:

"Gönül ve zihin dünyama hitap eden AK Partimiz'in il ve ilçe teşkilatına üye olmamıştım. Ama arka planda zihinsel manada çok çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımı ve birikimimi, Mardin'in soyal ve ekonomik refahı için kullanmak, bölgesel manadaki birikimimi ise bölgesel huzur, yeni anayasa ve Çözüm süreci için kullanmak istiyorum. Kısacası yeni Mardin ve yeni Türkiye'nin inşaasında hizmet etmek için bugün Mardin Milletvekili aday adayı müracaatımı yapıyorum. Allah, bu memlekte ve bu memlektin insanına hizmet edeceğim yolu nasip etsin."

Uncu ise, şöyle dedi:"Bu davanın önünde, ortasında ve sonunda olmak önemli değildir. Gayemiz ve hedefimiz önemlidir. Davamız önemlidir. Bu anlayışla arkadaşlarımızın müracaat ettiklerini düşünüyorum."

Başvuru törenine başta Midyat olmak üzere Mardin'in çeşitli ilçelerinden STK temsilcileri, Süryani temsilcisi dost ve akrabaları katıldı.