Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, Mardin'den milletvekili aday adaylığı için müracat yapanların sayısının 109'u bulduğunu bildirdi.

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin İl Başkanı Bahattin Uncu, Mardin'den milletvekili aday adaylığı için müracat yapanların sayısının 109'u bulduğunu bildirdi.

Mardin'de bir otelde düzenlenen AK Parti Mardin İl Başkanlığı Şubat Ayı Olağan toplantısında konuşan Uncu, insanları dışlayan, özgürlükleri önemsemeyen, belli grupların çıkarlarına hizmet eden, halktan uzak sistemin değişmesi için AK Parti'nin güçlü bir şekilde meclise girmesi gerektiğini söyledi.

Milletvekilliği aday adaylığına halkın büyük bir teveccüh gösterdiğini dile getiren Uncu, şöyle konuştu:

"Sayın Başbakanımızın ifade ettiği gibi biz, milletten 400 milletvekili talep ediyoruz. Allah'ın izniyle bu yetkiyi alacağız. Heyecanlı bir şekilde seçim atmosferine gireceğiz. Allah'ın izniyle başaracağız. Şu anda bu seçim atmosferinde Mardin ilinden 24'ü genel merkezden olmak üzere toplam 109 milletvekili aday adayı müracaatı var. Bunlardan 12 tanesi bayan, 12 tanesi engellidir. Allah, kendilerine yar ve yardımcı olsun. İnşallah hayırlı hizmetlere vesile olacak çalışmaların içerisinde bulunurlar."

Bu arada, toplantısının sonunda milletvekili aday adayları kendilerini tanıtarak, milletvekili aday listesinin vatanın ve milletin çıkarlarının ön planda tutularak belirlenmesi temennisinde bulundu.