Hastalıkları teşhis edilemeyen aileye yardım eli

Hastalıkları teşhis edilemeyen aileye yardım eli
Hastalıkları teşhis edilemeyen aileye yardım eli
- Mardin'de yaklaşık 3 ay önce yakalandıkları fakat teşhis konulamayan ve bir çocuklarının ölümüne neden olan amansız hastalıkla mücadele eden Ayhan ailesine, Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimi Kayan'dan destek geldi - Başhekim Fethullah Kayan: "Ağır metal zehirlenmesi şüphesi ve kronik enfeksiyon üzerinde duruyoruz. Hastalığın teşhisi için diğer uzman doktorlarla multidisipliner bir yaklaşımla değerlendirme yapıp, hastalara ileri tetkik ve tedavi yapacağız"

MARDİN (AA) - Derik ilçesinde yakalandıkları, teşhis konulamayan ve bir çocuklarının ölümüne neden olan amansız hastalıkla mücadele eden aileye Kızıltepe Devlet Hastanesi Başhekimi Fethullah Kayan'dan yardım eli uzandı.

Kayan, Harmanlı köyünde yaşayan ve 9 bireyinin 7'sinde, yaklaşık 3 ay önce belden aşağı kısımlarında yüksek ateş ve yanma şikayeti başlayan 4 gün önce de 15 yaşındaki kızları Gamze'yi kaybeden Ayhan ailesini ziyaret etti.

Aileyle yakından ilgilenen Kayhan, AA muhabirine, ailenin yaşadığı sorunu medyadan takip ettiğini söyledi.

Amansız hastalığa yakalanan Ayhan ailesini hastanede tedavi edeceklerini ifade eden Kayan, "Ağır metal zehirlenmesi şüphesi ve kronik enfeksiyon üzerinde duruyoruz. Hastalığın teşhisi için diğer uzman doktorlarla multidisipliner bir yaklaşımla değerlendirme yapıp, hastalara ileri tetkik ve tedavi yapacağız" dedi.

Kayan, ailenin sağlığına kavuşması için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirerek, gerekmesi halinde aileyi daha ileri merkezlere de sevk edileceklerini aktardı.

Baba Süleyman Ayhan ise amansız hastalıktan dolayı kızını kaybettiğini, 5 çocuğunun daha aynı hastalığı taşıdığını hatırlattı.

Başhekim Kayan'a özveri ile köye gelerek kendileriyle ilgilendiği için teşekkür eden Ayhan, "Sevinçten ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Gamze'mi kaybettim diğer çocuklarımı kaybetmek istemiyorum" diye konuştu.


    ETİKETLER:

    başhekim