HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, Mardin'de:

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, Mardin'de:
HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, Mardin'de:
"Haksızlığı, zulmü yenmek için, adaleti inşa etmek için, barışı inşa etmek için mücadele etmemiz gerekiyor"

MARDİN (AA) - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Haksızlığı, zulmü yenmek için, adaleti, barışı inşa etmek için mücadele etmemiz gerekiyor" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Mardin'e gelen Yüksekdağ, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın onuruna verdiği akşam yemeğine katıldı.

Sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve kanat önderleriyle bir araya gelen Yüksekdağ, burada yaptığı konuşmada, artık yeni bir alternatiflerinin, yeni bir seçeneklerinin bulunduğunu belirterek, "Halkların Demokratik Partisi, Mezapotamya'da ortaya çıkan halk seçeneklerinden birisidir. Halkımızın tarihsel seçenekleri, alternatiflerinin en başında" dedi.

Yüksekdağ, 7 Haziran günü büyük bir başarı kazandıklarını, bu başarının ruhu ve mayasının halkların birliği olduğunu kaydetti.

"Biz demokrasi ve barış için mücadele ederken her zaman haklı, doğru ve güvendiğimiz bir dava uğrunda hareket ettik" diyen Yüksekdağ, şöyle konuştu:

"Haksızlığı, zulmü yenmek için, adaleti, barışı inşa etmek için mücadele etmemiz gerekiyor. Tarih bu sorumluluğu verdiyse başımız ve gözümüz üstüne. Savaşla kazanacağını sananlara esaslı bir ders vermek artık bizim ahlaki görevimizdir. Vicdani görevimizdir, inancımızdır. Onlar savaşla bizi sandıktan yenilgiye uğratacaklarını, bu halkı ezeceklerini sanıyorlar ya işte biz onun için 1 Kasım'da bizim bu inancımız kazanacak diyoruz. Yine barış, yine demokrasi."

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ise, 1 Kasım seçimlerinde yeniden silkineceklerini dile getirdi.

Davete, HDP Mardin milletvekilleri Mithat Sancar, Enise Güneyli, Gülser Yıldırım ve Erol Dora katıldı.