Hendeğe yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi

Hendeğe yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi
Hendeğe yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi
- Mardin'in Nusaybin ilçesinde 2 polis memurunun yaralandığı patlamayla ilgili düzenlenen operasyonda 14 kişi gözaltına alındı

MARDİN (AA) - Nusaybin'de terör örgütü PKK yandaşlarınca açılan hendeklerin kapatılması sırasında meydana gelen ve 2 polis memurunun yaralandığı patlamayla ilgili 14 kişi gözaltına alındı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, Abdulkadir Paşa ve Fırat Mahallesi'nde terör örgütü mensuplarınca açılan hendeklerin kapatılması sırasında hendeğe yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 2 polisin yaralandığı patlamanın ardından operasyon düzenlendi.

Olayın meydana geldiği mahallede bazı adreslerdeki aramada 14 kişi gözaltına alındı.

Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

Bu arada HDP Mardin Milletvekilleri Enise Güneyli, Erol Dora ve Gülser Yıldırım da bazı partililerle söz konusu mahallede incelemelerde bulundu.

Burada açıklama yapan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Mardin İl Başkanı Ömer Öcalan, hassas bir süreçten geçildiğini belirtti.

Öcalan, "İnsanların en doğal hakkı olan yaşam hakkına müdahale edilmemelidir. Bir an önce barış ortamına dönülmesi ve müzakerenin başlatılması lazım" dedi.