Hendekleri dolduran polislere silahlı saldırı

Hendekleri dolduran polislere silahlı saldırı
Hendekleri dolduran polislere silahlı saldırı
- Nusaybin'de bölücü terör örgütü yandaşları tarafından güvenlik güçlerinin ara sokaklara girişini engellemek için açılan hendekleri dolduran polis ekiplerine silahlı saldırı düzenlendi - Güvenlik güçlerinin anından karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada can kaybı yaşanmadı

MARDİN (AA) - Mardin'in Nusaybin ilçesinde, bölücü terör örgütü PKK yandaşları tarafından  güvenlik güçlerinin ara sokaklara geçişini engellemek için bazı sokaklara açılan hendekleri dolduran polis ekiplerine silahlı saldırı düzenlendi. Çıkan çatışmada can kaybı yaşanmadı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, zırhlı araçlarla Abdulkadir Paşa ve Fırat mahallelerine giren polis ekipleri, zırhlı kepçe ile açılan hendekleri doldurmaya başladı. Bu sırada terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H üyesi bir grup polise ekibine uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmanın ardından bölücü terör örgütü yandaşları ara sokaklara kaçtı. Çatışmada can kaybı yaşanmadı.

Hendekler ise kepçeyle doldurularak, sokaklara girişler sağlandı.

Bu arada, çatışma çıktığı haberinin duyulmasıyla bölgede toplanan ve polis araçlarına taşlı saldırıda bulunan gruba da polis ekipleri tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

İlçede gerginlik sürüyor.