Hürriyet yazarı Duman'a tepki

Hürriyet yazarı Duman'a tepki
Hürriyet yazarı Duman'a tepki
- Mardin Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma, Dayanışma ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Alptekin, köşe yazısında şehit ailelerini rencide ettiğini öne sürdüğü Selahattin Duman'a tepki gösterdi - Alptekin: "Bu yazısıyla Duman ile PKK terör örgütü arasında hiçbir fark yoktur"

MARDİN (AA) - Mardin Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma, Dayanışma ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Velit Alptekin, Hürriyet gazetesi yazarı Selahattin Duman'a tepki gösterdi.

Alptekin yaptığı yazılı açıklamada, yazar  Duman'ın bir süre önce Hürriyet gazetesinde yayımlanan "Bana 1 Kasım'ı Sakın Sormayın" başlıklı yazısıyla şehit ailelerini rencide ettiğini belirtti.

Duman'ın şehitlik mertebesinin ne olduğunu anlamayacak kadar insanlıktan, milli ve manevi duygulardan yoksun olduğunu ileri süren Alptekin, "Bu yazısıyla Duman ile PKK terör örgütü arasında hiçbir fark yoktur" ifadelerini kullandı.

Doğan Holding Onursal Başkanı  Aydın Doğan'ı da eleştiren Alptekin, şunları kaydetti:

"Hiç kimsenin, biz şehit ailelerine hakaret etme hakkı ve haddi değildir. Bu tür hastalıklı beyinlerin derhal görevine son verilmeli. Sayın Aydın Doğan geçen hafta basına verdiği demeçte ömrü boyunca PKK'yla mücadele ettiğini ve etmeye devam edeceğini belirtmişti. Sayın Aydın Doğan, PKK'yla mücadele etmek istiyorsa öncelikle şehit ailelerine hakaret etme küstahlığına son vermeli, bütün şehit ve gazi ailelerinden özür dilemeli.

Vatanını seven şehitler için Doğan Holding'i boykot etmeye davet ediyorum. Biz şehit aileleri olarak Selahattin Duman'ın görevine son verilmediği takdirde hem söz konusu gazeteye hem de bu küstahça yazıyı yazan yazara dava açacağız."