Jandarma ekiplerinden karanfilli trafik uygulaması

Jandarma ekiplerinden karanfilli trafik uygulaması
Jandarma ekiplerinden karanfilli trafik uygulaması
- Mardin'in Midyat ilçesinde, 'Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası' dolayısıyla İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, durdurdukları sürücülere ceza kesmek yerine, karanfil, kolonya ve çikolata ikram etti.

MARDİN (AA) - Mardin'in Midyat ilçesinde, 'Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası' dolayısıyla İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri, durdurdukları sürücülere ceza kesmek yerine, karanfil, kolonya ve çikolata ikram etti.

Midyat-Mardin karayolunda durdurdukları araçların sürücülerine broşür dağıtan Jandarma ekipleri, hız kuralları, emniyet kemeri takma zorunluluğu, araç kullanırken cep telefonu kullanılmaması, ön koltuğa çocukların oturtulmaması ve çeşitli trafik konularıyla ilgili uyarılarda bulundu.

Sürücüleri uyaran ekipler, daha sonra sürücülere, karanfil,  kolonya ve çikolata ikram etti.

Trafik denetimlerine takılan, karanfil, kolonya ve çikolata ikramı yapılan sürücüler ise, böyle bir uygulamayı ilk kez gördüklerini ve oldukça memnun olduklarını belirterek, kurallara uyacaklarını söyledi.

Jandarma Trafik ekipleri, ayrıca, TOKİ İlkokulu'nda kurulan trafik standında trafik kuralları ve ekiplerin kullandıkları araç-gereçler hakkında öğrencilere bilgi verdi.

 


  ETİKETLER:

  Ceza

  ,

  ilçe

  ,

  jandarma

  ,

  emniyet