Jandarma Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü

Jandarma Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü
Jandarma Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü
- Mardin İl Jandarma Komutanı Alaaddin Karsavuran, Jandarmanın 176. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Vali Ömer Faruk Koçak'ı ziyaret etti.

MARDİN (AA) - Mardin İl Jandarma Komutanı Alaaddin Karsavuran, Jandarmanın 176. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak'ı ziyaret etti.

Karsavuran ve beraberindeki heyet Vali Koçak'a Günün anısına çiçek ve üzerinde "Mardin İl Jandarma Komutanlığı, Vatan Sevgisi, Tevazu, Fedakarlık, Kahramanlık ve Kanun Ordusu" yazısının yazıldığı bir plaket takdim edildi.

Ziyaret ile alakalı açıklama yapan Koçak, Jandarma Teşkilatı'nın Osmanlı'dan bu yana en köklü kuruluşların başında geldiğini söyledi.

Koçak, "Bu kadar köklü bir kuruluş olmakla beraber reform ve yeniliklere açık olan bu teşkilat insanın en önemli hakkı olan yaşama hakkına hizmet ediyor. Hukuki bir biçimde kırsal alanda silah kullanma yetkisine sahip Jandarma Teşkilatımız, yurtiçi ve yurtdışındaki davranışları ile dünyada çok güzel bir örnek teşkil ediyor. Bu vesile ile Jandarma teşkilatımızın 176. kuruluş yıldönümünü kutluyorum diye konuştu" şeklinde konuştu.

Karsavuran, daha sonra Pazar günü yapılacak etkinliğin davetiyesini Vali Koçak'a takdim etti.