Jandarma Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü

Jandarma Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü
Jandarma Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü
- Mardin İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran ve Jandarma personeli, Jandarmanın 176. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla şehit aileleri onuruna yemek verdi.

MARDİN (AA) - Mardin İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran ve Jandarma personeli, Jandarmanın 176. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla şehit aileleri onuruna yemek verdi.

Mardin'de bir otelde verilen yemeğe Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, Vali Yardımcıları Bahattin Çelik, Ali İkram Tuna, Ali Güldoğan, İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran, Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan ve Şehit aileleri katıldı.

Yemekte konuşan Karsavuran, köklü tarihiyle Jandarma Genel Komutanlığı'nın, kuruluşundan günümüze kadar vatandaşların engin sevgi ve güvenine mazhar olduğunu, Türk Milleti'nin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusun takdirini kazandığını söyledi.

Karsavuran, "Geride bıraktığımız 176 yıllık bu geçmişte emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin sağlanması ve koruması görevleri esnasında binlerce evladını şehit veren kahraman bir teşkilatın mensupları olarak şehitlerimizin bizlere emaneti siz değerli ailelerimiz ile gazilerimizin her zaman yanında, yardımında ve hizmetinde olduğumuzu bu vesile ile bir kez daha ifade etmek istiyorum" dedi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren yemeğe, 150 şehit ve gazi ailesi katıldı.