Kadın sorunları masaya yatırıldı

Kadın sorunları masaya yatırıldı
Kadın sorunları masaya yatırıldı
Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı, kadın sorunlarına çözüm yolu bulmak için KESK Mardin Şubesi ile bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdi.

MARDİN (AA) - Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı, kadın sorunlarına çözüm yolu bulmak için KESK Mardin Şubesi ile toplantı düzenledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanı Mekiye Güzel ve Kadın politikaları Daire Başkanlığı çalışanları, KESK Mardin Şubesi Kadın Bileşenlerini ziyaret ederek kadın sorunlarını çözümünü ele aldı.

Toplantıda konuşan Güzel, kadın sorunlarına çözüm olanakları sağlamak için bir araya geldiklerini ve bir ilin yerel bileşenlerinin sadece belediyeler olmadığını, aynı zaman da sendikalar olduğunu söyledi.

Kadınların sorunlarının çözümü konusunda STK'ların büyük rol oynadığını belirten Güzel, şöyle konuştu:

"Özellikle sorunların çözümü konusunda KESK kadın yapısının önerileri ve destekleri bizim için büyük bir önem arz etmektedir. Bir şehirdeki kadın sorunlarının çözümü mahalli ve müşterek bir ihtiyaçtır. Bu sorunlar hepimizi ilgilendirir. Bu anlamda hepimizin birleşmesi ve çalışması gerekir."

Toplantıda sorunların çözüm yolları tartıldıktan sonra sona erdi.


  ETİKETLER:

  KESK

  ,

  Kadın

  ,

  Daire

  ,

  zaman

  ,

  Büyükşehir