Kaymakamdan LYS birincisine otomobil vaadi

Kaymakamdan LYS birincisine otomobil vaadi
Kaymakamdan LYS birincisine otomobil vaadi
MARDİN (AA) - Mardin'in Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) il birincisi veya Türkiye sıralamasında ilk...

MARDİN (AA) - Mardin'in Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) il birincisi veya Türkiye sıralamasında ilk 100'e girecek öğrenciyi otomobille ödüllendireceklerini söyledi.

Ermiş, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında dereceye giren öğrenciler ile veli ve öğretmenlerini makamında kabul etti.

Kaymakam Ermiş burada yaptığı konuşmada, TEOG sınavında dereceye giren 36 öğrenciden 3'ünün soruların tamamını doğru yanıtladığını belirterek, birinci olan öğrencileri tablet bilgisayar ve tam altın , dereceye giren 33 öğrenciyi ise yarım altın ile ödüllendirdiklerini kaydetti.

Ermiş, LYS ile ilgili de ödüllendirme projeleri bulunduğuna işaret etti.

"Mardin birincisi olan veya Türkiye'de ilk 100 girecek olan öğrencimizi otomobille ödüllendireceğiz" diyen Ermiş, il genelinde ilk 10'a girecek öğrencileri 10 bin lira , ilk 50'ye girecek öğrencileri dizüstü bilgisayar, ilk 100'e girecek öğrencileri de tablet bilgisayarla ödüllendireceklerini anlattı.

 


  ETİKETLER:

  Altın

  ,

  Türkiye

  ,

  LYS

  ,

  Kaymakam

  ,

  Bilgisayar

  ,

  lira

  ,

  Lisans

  ,

  TEOG