Kızıltepe Belediye Başkanı Ası, CEMR sözleşmesine imza attı

Kızıltepe Belediye Başkanı Ası, CEMR sözleşmesine imza attı
Kızıltepe Belediye Başkanı Ası, CEMR sözleşmesine imza attı
- Kızıltepe Belediye Başkanı İsmail Ası ve Belediye Meclis Üyesi Leyla Salman, Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı Sözleşmesine imza attığı bildirildi.

MARDİN (AA) - Kızıltepe Belediye Başkanı İsmail Ası ve Belediye Meclis Üyesi Leyla Salman,  Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı Sözleşmesine imza attığı bildirildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Salman, Avrupa'daki en geniş kapsamlı yerel ve bölgesel yönetimler birliği olan Avrupa Belediyeler ve Bölgeler Konseyi'nin (CEMR) kadın-erkek arasında eşitliğin sağlanması için üye belediyelere sorumluluk yükleyen Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartının belediye meclis üyeleri tarafından kabul edildiğini belirtti.

Kadın  erkek eşitliğinin herkes için temel bir hak ve demokrasi için gerekli bir değer olduğunu söyleyen Salman, "Bu hakkın hayata geçirilmesi yaşamın her alanında politik, ekonomik, sosyal ve kültürel uygulanmasına ihtiyaç vardır. Kızıltepe belediyesi olarak Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şart'ına imza atarak 8 Mart'ı dünya kadınlar gününde kazanımları yükselterek karşılayacağız" dedi.