Kızıltepe Devlet Hastanesi, Ramazan'da gece hizmeti verecek

Kızıltepe Devlet Hastanesi, Ramazan'da gece hizmeti verecek
Kızıltepe Devlet Hastanesi, Ramazan'da gece hizmeti verecek
- Kızıltepe Devlet Hastanesinde, Ramazan ayı dolayısıyla acil servis dışında diğer polikliniklerde de hizmet verilmeye başlandığı bildirildi.

MARDİN (AA) - Kızıltepe Devlet Hastanesi'nde,  Ramazan ayı dolayısıyla acil servis dışında diğer polikliniklerde de hizmet verilmeye başlandığı bildirildi.

Kızıltepe Devlet Hastanesi Baştabibi Fethullah Kayan, yaptığı açıklamada, bölgede bir ilki gerçekleştirerek, Ramazan ayı münasebetiyle gece acil dışında polikliniklerde hizmet verdiklerini belirtti.

Kayan, gündüz muayene olamayan hastaların gece saat 21.30 ile 24.00 arası uzman doktorlar tarafından polikliniklerde muayene olabileceklerini söyledi.

Kayan, şöyle konuştu:

"Ramazan ayı vesilesiyle birçok vatandaşımız, gündüz vakti oruçlu olacağından dolayı hastaneye gelmekten çekinmektedir. Bu hastalarımızın hizmeti aksamaması için gece iftardan sonra saat 21.00 ile 24.00 arasında dahiliye ve çocuk uzmanlarımız tarafından Ramazan ayı boyunca poliklinik hizmeti veriliyor. Vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Özellikle gündüz muayene olamayan hastalarımızı gece hastanemize bekliyoruz. İftardan sonra bu hizmetten yararlanacaklardır."

Hasta Şükriye Serek, hastanede gece de hizmet verildiğini ve bu güzel hizmetten dolayı herkese teşekkür ettiklerini söyledi.

Vatandaşlardan Halil Çor da, "Ramazan ayı münasebetiyle polikliniklerde gece de hizmet veriliyor. Çok iyi bir uygulama vatandaşlar gündüzleri oruçlu olduğu için hastaneye gelemiyor. Gece hastanenin açık olması çok daha iyi oldu. Çok memnunuz" dedi. 


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Çocuk

  ,

  Gece

  ,

  hizmet