Kızıltepe'de 13 bin Suriyeli sığınmacı kayıt altına alındı

Kızıltepe'de 13 bin Suriyeli sığınmacı kayıt altına alındı
Kızıltepe'de 13 bin Suriyeli sığınmacı kayıt altına alındı
- Mardin Valiliğince hazırlanan ''Sosyal Dışlanmayı Engelleme'' programı kapsamında, iç savaştan kaçarak Kızıltepe ilçesine gelen 13 bin Suriyeli sığınmacı kayıt altına alındı

MARDİN (AA) - Mardin'in Kızıltepe ilçesine yerleştirilen 13 bin Suriyeli sığınmacı kayıt altına alındı.

Mardin Valiliğince hazırlanan '' Sosyal Dışlanmayı Engelleme'' programına kapsamında, Suriyeli sığınmacıların kayıt altına alınması çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda, sığınmacıların tespiti için oluşturulan kayıt sistemine, şu ana kadar yaklaşık 13 bin Suriyeli sığınmacı kaydedildi.

Suriyeli göçmenlerin, Kızıltepe'deki Çok Amaçlı Toplum Merkezi (ÇATOM) ve Aile Destek Merkezi (ADEM) binasına gelerek, kayıt yaptırmaya devam ettikleri belirtildi.

Kızıltepe ÇATOM Müdürü Leyla Onur Yanar, Mardin Valiliğince başlatılan ''Sosyal Dışlanmışlığı Engelleme'' programında, Kızıltepe ÇATOM Merkezi ile yapılan birliğinde Suriyeli vatandaşların tespit çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Program kapsamında bugüne kadar 13 bin Suriyeli vatandaşın kayıt altına aldığını ifade eden Yanar, ''8 Ekim'de başlatmış olduğumuz çalışma muhtemelen 10 gün içinde tamamlanacak. İlçedeki Suriyeli vatandaşların tamamına ulaşarak, kayıt altına almayı planlıyoruz. Yaklaşık 3 bin Suriyeliye daha ulaşacağımızı tahmin ediyorum'' dedi.


  ETİKETLER:

  Aile

  ,

  toplum

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  kayıt