Kızıltepe'de "14 Şubat Sevgililer Günü" etkinliği

Kızıltepe'de "14 Şubat Sevgililer Günü" etkinliği
Kızıltepe'de "14 Şubat Sevgililer Günü" etkinliği
MARDİN (AA) - Kızıltepe'de "Samimi-Yet Projesi" kapsamında "14 Şubat Sevgililer Günü" nedeniyle babası vefat etmiş çocuklar sevindirildi.Bir...

MARDİN (AA) - Kızıltepe'de "Samimi-Yet Projesi" kapsamında "14 Şubat Sevgililer Günü" nedeniyle babası vefat etmiş çocuklar sevindirildi.

Bir alışveriş merkezinde düzenlenen programda okulda başarılı olan 50 öğrencilere tablet bilgisayar , annelerine ise çiçek verildi.

Programda konuşan Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, böyle anlamlı bir günde aileler ile birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Mardin'de büyüklerini kaybetmiş bütün çocuklara ulaşmak istediklerini anlatan Taşkesen, bu çocuklara baba ve anne olmak istediklerini belirtti.

Karne ve bayramlarda bir araya geldiğini belirten Taşkesen şöyle konuştu:

"14 Şubat çocukları için çırpınan annelerimizin günüdür. Çocuklarımız bu tablet konusunda olsun başka konularda olsun annelerini hiç üzmeyeceklerine inanıyorum. Bu tabletlerle uğraşırken anne ve babalarının uyarılarına kulak kabartmalarını istiyorum. Sevgililer gününüz kutlu olsun."

Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ise projenin içeriğinde eşini kaybetmiş kadınlar ve çocukların olduğunu ifade etti.