Kızıltepe'de engelli çocuklara doğum günü partisi

Kızıltepe'de engelli çocuklara doğum günü partisi
Kızıltepe'de engelli çocuklara doğum günü partisi
MARDİN (AA) - Kızıltepe Ak Parti Kadın Kolları teşkilatı engelli çocukların doğum günü kutlamak için program düzenledi.Ailelerinde katıldığı doğum...

MARDİN (AA) - Kızıltepe Ak Parti Kadın Kolları teşkilatı engelli çocukların doğum günü kutlamak için program düzenledi.

Ailelerinde katıldığı doğum günü programında çocuklara tablet bilgisayar hediye edildi.

Muhammed Köçer, Hasine Eren, Sinan Akgol, Aptanur Yıldırım'ın doğum günü partisinde konuşan AK Parti Kızıltepe Kadın Kolları Başkanı Canan Özçelik, engelli insanların yaşadıkları sorunlar sadece kendilerinin değil ailelerinin, çevrenin, toplumun kısacası tüm insanların ortak sorunu olduğunu söyledi.

Engellilerin normal bir hayat sürmeleri ancak ve ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkün olduğunu ifade eden Özçelik şunları kaydetti:

"Toplumsal duyarlılığı artırmak ve engelli kardeşlerimizin sıkıntılarını paylaşmak ve onlara bir tebessüm dahi olsa güzel duygular yaşatmak istedik. Umutlarına umut olmak için toplandık. Bu programın tüm topluma bir duyarlılık çağrısı olmasını diliyoruz. Bu kardeşlerimizin ve ailelerinin daha çok sevilmeye ihtiyacı var. Bunun için de, engellilere acıyarak değil, onlara hak ettikleri ve gereken değeri vererek yardımcı olmalıyız. Ailelerinin duygularına ortak olmalıyız. Her insan bir engelli adayıdır. Önemli olan insanın yüreğinin ve vicdanının sakat olmamasıdır."