Kızıltepe'de hatimle teravih namazı

Kızıltepe'de hatimle teravih namazı
Kızıltepe'de hatimle teravih namazı
- Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, Ramazan ayında ilk defa hatimle teravih namazı kılınmaya başlandı.

MARDİN (AA) - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde, Ramazan ayında ilk defa hatimle teravih namazı kılınmaya başlandı.

Kızıltepe ilçe merkezinde bulunan Hacı Mahmut Camii'nde Ramazan ayı boyunca Mardinli Hafız Muhammed Rıdvan Öget ile Hafız Ömer Mantır tarafından hatimle teravih namazı kıldırılmaya başlandı.

Kızıltepe İlçe Müftüsü Masum Taşçı, yaptığı açıklamada, şu ana kadar Kızıltepe'de hatimle teravih namazı kılınmadığını, bu yıl Mardinli 2 hafızı davet ettiklerini belirtti.

Hacı Mahmut camisinde hatimle teravih namazına başladıklarını ifade eden Taşçı, "İnşallah Ramazan ayı boyunca hafız Rıdvan ve Ömer kardeşlerimiz hatimle teravih namazını kıldırmaya devam edeceklerdir. İlçemizde hatimle teravih namazına rağbetin fazla olması bizi sevindiriyor. Bunun artarak devam etmesini diliyorum" dedi.

Öget ise, 4 seneden beri Mardin merkezde hatimle teravih namazını kıldırdığını, bu sene ise Kızıltepe Müftüsü Taşçı'nın daveti üzerine Kızıltepe'de hatimle teravih namazı kıldırmaya başladıklarını söyledi.

Öget, "Ömer kardeşimle birlikte, birimiz 8, diğeri ise 12 rekat olmak üzere namazı kıldırıyoruz. Bunu bize nasip eden Rabbime şükürler olsun. Bize bu kapıyı açan Mahsum Hocaya da ayrıca teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Cami cemaatinden Mehmet Zeki Akan da, bu uygulamadan dolayı Kızıltepe İlçe Müftüsüne teşekkür ederek, hatimli teravih namazı bütün İslam alemine nasip olması temennisinde bulundu.


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  Cami

  ,

  ilçe