Kızıltepe'de seçim bilgilendirme toplantısI

Kızıltepe'de seçim bilgilendirme toplantısI
Kızıltepe'de seçim bilgilendirme toplantısI
- Kızıltepe'de 7 Haziran seçimleri ile ilgili muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

MARDİN (AA) - Kızıltepe ilçesinde 7 Haziran'da yapılacak olan 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimine ilişkin muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kızıltepe Kaymakamlığı tarafından Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda yapılan toplantıya, Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş, İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Ergen, İlçe Jandarma Komutanı Koray Süer, Muhtarlar Derneği Başkanı Hatip Şeran ve merkez ile köy muhtarları katıldı.

Toplantıda, seçimlerinin huzur ve güvenli bir şekilde yapılması için uygulanması gereken kurallar ile ilgili muhtarlar bilgilendirildi.

Kaymakam Ermiş, yaptığı konuşmada, herkesin özgür ve hür iradesiyle sandığa gitmesi ve oyunu kullanması gerektiğini belirtti.

Önümüzdeki hafta seçime girecek siyasi parti ilçe başkanları ve milletvekili adayları da seçim güvenliği toplantısı yapacaklarını ifade eden Ermiş, şöyle dedi:

"Şimdiye kadar ilçemizde sessiz, sakin ve huzur içerisinde bir seçim atmosferi yaşıyor. İnşallah seçim sırasında ve sonucunda da bu şekilde yaşanır. Seçim günü bir sıkıntı olduğunda 155 nolu telefonu arayabilirsiniz. Başkasının yerine oy kullanma alışkınlığı vardı, artık bunu bırakmak lazım. Herkesin gidip kendi oyunu kullanması lazım kimsenin kimseye etki yapmaması lazım. Herkes hür idaresiyle herkesin kendi düşüncesi var. Bizim temennimiz asla ve asla tehdide dayalı, korkuya dayalı uygulamaların yaşanmaması. Biz buna karşıyız. Böyle bir şey olduğunda bizi haberdar edin. Vatandaşın hür ve özgür iradesinin seçime yansıması konusunda da biz her türlü yardımı vatandaşımıza sağlarız."