Kızıltepe'de yapı denetim ve iş güvenliği toplantısı

Kızıltepe'de yapı denetim ve iş güvenliği toplantısı
Kızıltepe'de yapı denetim ve iş güvenliği toplantısı
- Kızıltepe'de, inşaat yapım aşmasında denetim firmalarının denetimi yapması, inşaatlarda güvenlik önlemlerinin alınması, çalışan işçilerin iş güvenliğinin sağlanmasının ele alındığı yapı denetimi ve iş güvenliği toplantısı düzenlendi.

MARDİN (AA) - Kızıltepe'de, inşaat yapım aşmasında denetim firmalarının denetimi yapması, inşaatlarda güvenlik önlemlerinin alınması, çalışan işçilerin iş güvenliğinin sağlanmasının ele alındığı yapı denetimi ve iş güvenliği toplantısı düzenlendi. 

Kızıltepe Belediyesi meclis toplantı salonunda yapılan toplantıda konuşan  Belediye   Başkan Yardımcısı Şükrü Yıldırım, yapı denetim firmaları, mimarlar, müteahhitler ve belediye olarak üzerlerine düşen görevi ve sorumluluğu yerine getireceklerini ve vatandaşın işinin kolaylaştırılacağını söyledi.

Yıldırım, " Amacımız halkımıza en iyi hizmeti doğru adımlarla en seri şekilde vermektir. Bu işe, beraber el ele, gönül gönüle rahat bir şekilde ivme kazandırmak için buradayız" dedi.

İmar ve Şehircilik Müdürü Orhan Veli Ertaş ise, şöyle konuştu:

"İmar Müdürlüğü olarak burada sıkıntılarımız var. Sizlerin de sıkıntıları vardır, gerekli güvenlik önlemlerin alınmasının yanı sıra inşaatlarda çalışan işçilerin iş güvenliğin artırılmasını istiyoruz. Biz, burada karşılıklı sohbet ederek, belli bir prensip kararımızı ortaya koyarak bu görevimizi güzel bir şekilde yürütmek için sizlerle toplantı yapıyoruz."