Kızıltepeli yetim çocuklar kampa gitti

Kızıltepeli yetim çocuklar kampa gitti
Kızıltepeli yetim çocuklar kampa gitti
MARDİN (AA) - Kızıltepe'de, Samimi-Yet Projesi kapsamında 38 yetim çocuk, Kocaeli Sarısu'daki kampa gönderildi.Kaymakamlık binası önünde toplanan...

MARDİN (AA) - Kızıltepe'de, Samimi-Yet Projesi kapsamında 38 yetim çocuk , Kocaeli Sarısu'daki kampa gönderildi.

Kaymakamlık binası önünde toplanan kafilede 5 anne, okullarında başarılı olan 38 yetim öğrenci ve kaymakamlık görevlileri hazır bulundu.

Kafilenin hareketi öncesi açıklama yapan Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ramazan Uygur, Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş'in desteği ile hayata geçen projeyle, başarılı yetim öğrencilerin Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Sarısu kampına bir haftalığına kampa gönderdiklerini söyledi.

Çocuklara 5 annenin de eşlik edeceğini ifade eden Uygur, "Öğrenciler kampta dinlenecekler, tatil yapacaklar. Spor etkinlikleri diğer sosyal faaliyetler yapacaklar. Oradaki öğrencilere ödül olarak sözümüz olacak. İnşallah sağ salim bir şekilde gidip, gelirler. Hepsine iyi tatiller diliyorum" dedi.

 

Öğrencilerden Rabia Dal ise, Kaymakam Ermiş'e projeye olan emekleri sebebiyle teşekkür ederek, Ermiş'in ilçeden gitmesini istemediklerini belirtti.