Kızıltepe'ye Doğa Bilimleri ve Ziraat Fakültesi

Kızıltepe'ye Doğa Bilimleri ve Ziraat Fakültesi
Kızıltepe'ye Doğa Bilimleri ve Ziraat Fakültesi
- Mardin Artuklu Üniversitesi Senatosu, Kızıltepe'de Doğa Bilimleri ve Ziraat Fakültesi'nin kurulması için yapılan başvuruyu kabül etti.

MARDİN (AA) - Mardin Artuklu Üniversitesi Senatosu, Kızıltepe'de Doğa Bilimleri ve Ziraat Fakültesi'nin kurulması için yapılan başvuruyu kabül etti.

Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Kızıltepe'ye Fakülte ve Yüksekokul Yaptırma Derneği Başkanı İsa Tunç, dernek üyeleri, oda başkanları ve STK temsilcileri, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça ile bir araya geldi.

Toplantı ile ilgili açıklama yapan Ermiş, "Kızıltepe'de Doğa Bilimleri ve Ziraat Fakültesi yapılması talebi Artuklu Üniversitesi Senatosu'ndan geçti. Talep, YÖK 'e gönderilecek. Başta Sayın Rektörümüze ve senato üyelerine olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

YÖK'ün başvuruyu onaylanmasından sonra 127 dönümlük alan üzerinde fakültenin inşaatına başlanmasına karar verildiği bildirildi.

Kızıltepe'de Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu yapımı için daha önce yapılan başvuru üniversitenin senatosundan geçmişti.