Kurban Bayramı kutlanıyor

Kurban Bayramı kutlanıyor
Kurban Bayramı kutlanıyor
- Mardin Valiliğince düzenlenen bayramlaşma programına Süryaniler de katıldı - Kırklar Kilisesi Başpapazı Akyüz: - "İnşallah dualarımız kabul edilecek, Rab niyazlarımızı duyacak ve bu güzel ülkemize zor günlerde barış ve huzuru getirecektir"

MARDİN (AA) - Mardin'de Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programına Süryaniler de katıldı.

Valilik tarafından Polisevi'nde düzenlenen programa Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, Kırklar Kilisesi Başpapazı Gabriel Akyüz ve vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Coşkun, bayramların barışın, kardeşliğin, sevginin, huzurun, mutluluğun artmasına vesile olduğunu söyledi.

Bayramın bölgeye ve tüm dünyaya huzur getirmesini temenni eden Coşkun, şöyle konuştu:

 "Kurban Bayramı'nı vesile bilerek başta bölgemizde olmak üzere Orta Doğu'da, gönül coğrafyamızdaki tüm huzursuzlukların, akan kanın ve gözyaşlarının bitmesi için yüce Allah'a dua ediyoruz. İnşallah bundan sonraki bayramlarımız daha huzurlu, mutlu, kardeşlik ve sevgi içerisinde geçer."

Kırklar Kilisesi Başpapazı Akyüz de  ülke ve dünya barışı için dua ettiklerini kaydetti.

Bayramın kardeşliğe vesile olmasını dileyen Akyüz, "Dini bayramlar insanların en değerli ruhsal değerleridir" diye konuştu.

Akyüz, bayramların siyasete alet edilmemesi gerektiğine işaret ederek, "Öteden beri bizler dini ve siyaseti birbirinden ayırdık. Herkesin kendi istikametinde hareket etmesi gerekir. İnşallah dualarımız kabul edilecek, Rab niyazlarımızı duyacak ve bu güzel ülkemize zor günlerde barış ve huzuru getirecektir. Temennimiz budur" dedi.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Kurban Bayramı

  ,

  Kurban

  ,

  ülke