Mardin Emniyeti'nden kan bağışı kampanyası

Mardin Emniyeti'nden kan bağışı kampanyası
Mardin Emniyeti'nden kan bağışı kampanyası
- Mardin Valisi Koçak, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ve Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına kan bağışında bulunarak destek verdi.

MARDİN (AA) - Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ve Kızılay tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasına kan bağışında bulunarak destek verdi.

Kan bağışında bulunduktan sonra basın mensuplarına açıklama yapan Koçak, Kızılay'a kan bağışı yapmanın bütün insanlığa kan bağışı yapmak olduğunu söyledi.

Kızılay'ın dünyanın bir çok yerinde kan ihtiyacını giderdiğini anımsatan Koçak, şöyle konuştu:

"Kızılay, sadece Türkiye'de değil, Türkiye dışında kimin kana ihtiyacı varsa aynen devletimiz ve milletimiz gibi oraya koşup gerekse kan, gerekse diğer alanlarda yardımlarını yapıyor. Dolayısıyla Kızılay'a kan vermek kan bağışı yapmak insanlığa kan bağışı yapmak anlamını taşıyor. Kan vermek aynı zamanda sünnettir diye biliyorum. Dolayısıyla kan verince hem sünnet işlemiş oluyoruz, hem sağlığımıza faydalı bir iş yapmış oluyoruz, hem de insanlığa faydalı bir iş yapmış oluyoruz."

Kan verme tavsiyesinde bulunan Vali Koçak, "Herkese, hem sağlıkları açısından hem de insanlığa faydalı olmak açısından kan vermeyi tavsiye ediyorum. Bütün kan veren arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bütün kardeşlerimizi, vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyorum.Kan şehitlerin verildiği zamanlarda ve normal zamanlarda verilmeli. Ne zaman ve nerede kan ihtiyaç olacağını bilemeyiz" dedi.

Mardin İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Mardin İl Jandarma Alay Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran ve polisler kan bağışında bulunarak kan bağışı kampanyasına destek verdi.