Mardin Valisi Koçak:

Mardin Valisi Koçak:
Mardin Valisi Koçak:
- "Halkın huzurunu bozanların suç işlemelerini engellemek, suç işleyenlerin de adalet önüne çıkarılması için gerekli çalışmaları yapıyoruz"

MARDİN (AA) - Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, "Halkın huzurunu bozanların suç işlemelerini engellemek, suç işleyenlerin de adalet önüne çıkarılması için gerekli çalışmaları yapıyoruz" dedi.

Vali Koçak, Kızıltepe Kaymakamlığına atanan Ali Güldoğan'ı ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, terör örgütü DAEŞ,  PKK  ve DHKP-C'nin Türkiye 'ye savaş açtığını söyledi.

Türkiye'nin devlet olmanın olgunluğuyla Çözüm Süreci'nde her türlü sabrı gösterdiğini belirten Koçak, terör örgütlerinin Türkiye'nin huzurunu ve güvenliğini bozmak için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

Terör örgütlerine karşı gerekli mücadelenin başlatıldığını anlatan Koçak, şunları kaydetti:

"Devletimiz her zamankinden daha fazla vatandaşımızın hizmetindedir. Vatandaşımızı sırtımızda, boynumuzda ve başımın üstünde taşımaya devam edeceğiz.  Ancak huzuru bozanlara en ağır şekliyle mücadele etmeye devam edeceğiz."

Son dönemlerde meydana gelen olayların istenilen hadiseler olmadığını vurgulayan Koçak, devletin bunların üstesinden gelecek güce sahip olduğunu belirtti.

"Terör bir insanlık suçudur" diyen Koçak şöyle konuştu:

"Terör insanlığın başına sarılmış bir beladır. Hangi kaynaktan gelirse gelsin gerek PKK, gerek DAEŞ gerekse de diğer kaynaklardan gelen terör saldırlarının hepsi insanlığa karşı işlenmiş suçlardır. Bu suçların bertaraf edilmesi de bizim görevimizdir. Halkın huzurunu bozanların suç işlemelerini engellemek, suç işleyenlerin de adalet önüne çıkarılması için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Halkın huzurunu bozanlara karşı yapacağımız huzur operasyonlarını da her yerde devam edeceğiz."

Terör örgütü PKK'lıların dağdan elinde silahla şehre indiklerini dile getiren Koçak, yaptıkları saldırılara asla müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Vali Koçak, "Bir terörist güvenlik kuvvetlerimize saldırı esnasında güvenlik kuvvetlerimizin verdiği karşılık sonucu yaralanmıştır. Şuan o yaralanan terörist hastanede tedavi altına alındı. Devletin şefkati teröriste gösterildi" ifadelerini kullandı.