Mardin Valisi Koçak:

Mardin Valisi Koçak:
Mardin Valisi Koçak:
- ''Devlet, vatandaşın ayağının altında topraktır. Vatandaşın huzurunu bozmak için dışarıdan gelen her türlü etkiye karşı da balyoz gibidir''

MARDİN (AA) ? Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, ''Devlet ,vatandaşın ayağının altında topraktır. Vatandaşın huzurunu bozmak için dışarıdan gelen her türlü etkiye karşı da balyoz gibidir'' dedi.

Mardin'de bir otelde muhtarlarla bir araya gelen Vali Koçak, muhtarların, devlet hizmetinin vatandaşa ulaşmasında aracılık ettiğini,  kamu güvenliğinin yürütülmesinde en önemli unsurlardan biri olduğunu anlattı.

Kamu düzeninin önemine değinen Koçak, ''Devlet, vatandaşın ayağının altında topraktır. Vatandaşın huzurunu bozmak için dışarıdan gelen her türlü etkiye karşı da balyoz gibidir. Vatandaşın ayağının altındaki toprak olmaya devam edeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Vali Koçak, seçimlerde halkın hür iradesinin hiçbir etkiye maruz kalmadan sandığa yansımasını sağlayacak güvenlik tedbirlerinin alınacağını, bu konuda muhtarlardan da destek istediklerini söyledi.

Türkiye 'nin büyük bir devlet olduğunu, Türkiye'ye saldıran ve bütünlüğünü bozmaya çalışan uluslararası destekli terör örgütlerinin bulunduğunu dile getiren Koçak, ''Meyveli ağaç taşlanır. Ama yaşanan sıkıntılar çok sürmeyecek. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece, sorunlarımızı aşarız'' diye konuştu.

Koçak, Mardin'in, Türkiye'nin en huzurlu kentlerinden biri olduğunu hatırlatarak, bu huzurun bozulmasına izin vermeyeceklerini kaydetti.

Toplantıya, İl Jandarma Komutanı Alaattin Karsavuran, İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan ile diğer yetkililer katıldı.