Mardin Valisi Koçak, basın mensuplarıyla iftarda buluştu.

Mardin Valisi Koçak, basın mensuplarıyla iftarda buluştu.
Mardin Valisi Koçak, basın mensuplarıyla iftarda buluştu.
- Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Mardin'de görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile iftar yemeğinde buluştu.

MARDİN (AA) - Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Mardin'de görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile iftar yemeğinde buluştu.

Bir otelde düzenlenen iftar programında konuşan Koçak, iftar vesilesiyle görüş alışverişinde bulunmak için bir araya gelindiğini söyledi.

İftar programının ardından gazetecilerin Mardin Kalesi ile ilgili sorularını yanıtlayan Koçak, 13 milyon liralık ödeneğin harcandığını ifade ederek, şu açıklamalarda bulundu: 

"Farklı ödenekler yapılarak Mardin Kalesi'ndeki mevcut eserler restero edilecek. Mardinli vatandaşlarımız her fırsatta kalenin turizme açılmasını dile getiriyor. Biz de bunu istiyoruz. Fakat bu bir günde olacak değil. İmkanlar dahilinde çalışmalarımızı sürdüyüroz.

- "Her türlü göç dalgasına hazırız" 

Suriye 'den yapılan göçlere karşı tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Koçak, "Her türlü göç dalgasına karşı hazırız. En kötü senaryoyla karşı karşıya kalırsak bile inşallah bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmayacağız" dedi.

İftar yemeğine basın mensuplarının yanı sıra Mardin İl Jandarma Alay Komutanı Alaaddin Karsavuran, Mardin İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan da katıldı.