Mardin Valisi Taşkesen'e veda yemeği

Mardin Valisi Taşkesen'e veda yemeği
Mardin Valisi Taşkesen'e veda yemeği
- Merkez valiliğine alınan Mardin Valisi Taşkesen için veda yemeği verildi

MARDİN (AA) - İçişleri Bakanlığı'nın Valiler Kararnamesi ile merkez valiliğine alınan Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, kendisi için verilen veda yemeğinde Mardinliler'le vedalaştı.

Mardin'de bir otelde verilen veda yemeğinde, Vali Taşkesen'in öz geçmişi okunduktan sonra Mardin'de bulunduğu sürede yaptığı çalışmaları konu alan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Sinevizyon gösterimi ardından Mardin'deki Vali yardımcıları ve kaymakamlar adına konuşan Vali Yardımıcısı Ali İkra Tuna, Taşkesen'in kendilerine sırf bir amir olarak davranmadığını aynı zamanda samimiyeti ve hizmet aşkıyla örnek olduğunu söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk de Vali Taşkesen'in, sorunların çözümü konusunda her zaman hassasiyet gösterdiğini belirtti.

Türk, belediye başkanı olması hasebiyle zaman zaman Vali Taşkesen'le diyaloğunun olduğunu, kısa zamanda tanıdığı Taşkesen'in çok değerli bir insan olduğunu söyledi.

Taşkesen ise Mardin'de 9 aylık bir süre çalışmaktan onur ve gurur duyduğunu kaydetti.

Devlet büyüklerinin en iyisini bildiğini ve bu anlamda şahsen her zaman hayırlısını istediklerini dile getiren Taşkesen, "Hayırlısını isteyen insanlar için de varlığın da önemi yoktur, yokluğun da önemi yoktur. Devletin ve milletin önemli mevkisini inşallah çalışmalarımızla duruşumuzla davranışımızla iyi temsil etmişizdir. İnşallah devlete ve millete borcumuz yoktur. Makam ve mevkiler her zaman için geçicidir. Mahkeme , kadıya mülk değildir. Biz, bu gururla çalıştık. Dolayısıyla bize kısa olmasına rağmen koltukların geçici olduğunu biliyoruz" şeklinde konuştu.

Taşkesen, konuşmasının sonunda Mardinliler'e hakkını helal ettiğini ve aynı şekilde Mardinliler'in de kendisine haklarını helal etmelerini istedi.

Mardin Valiliği çalışanları adına Mardin'i simgeleyen bir tablonun takdim edildiği Vali Taşkesen'e, Mardin'e vermiş olduğu hizmetlerden ötürü Sanayi ve Ticaret Odası ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri de plaket verdi.

Taşkesen, Büyükşehir Belediye Başkanı Türk, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Celalettin Çoban, Mardin Metropoliti Saliba Özmen ve Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun'un da aralarında bulunduğu davetlilerle vedalaştı.