Mardin'de "Gençlik Buluşması" etkinliği

Mardin'de "Gençlik Buluşması" etkinliği
Mardin'de "Gençlik Buluşması" etkinliği
- AK Parti Mardin Milletvekili Miroğlu: - "IŞİD'in Orta Doğu'da tarih sahnesine çıkması, siyasi olarak en çok PKK ve PYD'ye yaradı"

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, "IŞİD'in Orta Doğu'da tarih sahnesine çıkması, siyasi olarak en çok PKK ve PYD'ye yaradı" dedi.

Miroğlu, AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanlığınca düzenlenen "Gençlik Buluşması"nda, bazı çevrelerin her zaman Çözüm Süreci'nden rahatsızlık duyduğunu söyledi.

Bu çevrelerin, Çözüm Süreci'nin ülkenin milli güçleri tarafından başlatılmasından rahatsız olduğunu belirten Miroğlu, "AK Parti iktidarından, 'uzun adam'ın tarih sahnesine çıkmasından sonra, Türkiye'nin bağımsız bir Filistin, Kürt ve Türkiye politikası oldu" diye konuştu.

Sürecin AK Parti'nin politikaları sonucu sona ermediğini dile getiren Miroğlu, şöyle devam etti:

"Aslında Çözüm Süreci bizim açımızdan devam eden bir süreçtir. Burada bulunmamız, sürecin devam ettiğinin en bariz göstergesidir. Çözüm Süreci, IŞİD Erbil ve Musul'a yürüdüğü andan itibaren PKK tarafından terk edilmiş bir süreçtir. Çünkü IŞİD'in Orta Doğu'da tarih sahnesine çıkması, siyasi olarak en çok PKK ve PYD'ye yaradı."

Miroğlu, 1 Kasım'daki seçimde temel meselelerinin, PKK ve onun uyguladığı terörün sona erdirilmesi olduğunu kaydederek, "Bizim silahımız yok, sadece oyumuz var. Sandığa gittiğimiz zaman bu oyu isabetli bir şekilde kullanacağız" dedi.

Nobel Barış Ödülü'ne değinen Miroğlu, "Bakıyoruz, Angela Merkel'e 30 bin göçmeni ülkesine aldığı için Nobel ödülü verilecekmiş, insaf. Bu ülkede Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu, 2,5 milyon göçmeni besliyor. Nobel, hak edene verilir. Bu anlamda Nobel Barış Ödülü verilecekse, bunun muhatabı Erdoğan'dan başkası değildir" görüşünü paylaştı.

Türkiye'nin Suriye konusundaki politikasının doğru olduğunu belirten Miroğlu, "Hangi politikamız yanlışmış? Türkiye, Esad ve PYD'nin iş birliği yapıp, oradaki Kürtleri sürmesini eleştirdiği için mi yanlış yaptı? Hiçbir şekilde yanlış yapmadık. Suriye politikası, zalim bir diktatöre karşı başlayan bir politikaydı. Tarih ve zaman, bu politikada ne kadar haklı olduğumuzu gösterecek" diye konuştu.