Mardin'de "Kariyer ve İstihdam" paneli

Mardin'de "Kariyer ve İstihdam" paneli
Mardin'de "Kariyer ve İstihdam" paneli
- Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Nusaybin Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından "1. Kariyer Edinme ve İstihdam Olanakları" konulu panel düzenledi.

MARDİN (AA) - Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Nusaybin Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından "1. Kariyer Edinme ve İstihdam Olanakları" konulu panel düzenledi.

Mitanni Kültür Merkezinde düzenlenen panelde konuşan Nusaybin MYO Müdürü Tarık Demir, Nusaybin'de bir üniversite kurumu olduğunu ve bu okulu duyurma gayretinde olduklarını belirtti.

Demir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İlçemize, yaşadığımız şehrimize kurumsal bir katkıda bulunmak istedik.  Yükseköğretim, konuşlandığı yerde kaliteden, eğitimden, bilimden ve insanın gelişime ihtiyaç duyduğu her şeyden bahseder. Şu an Dış Ticaret ve Uygulamalı İngilizce Çevirmenlik programı olmak üzere iki programda eğitim öğretim faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Bu programlar, Türkiye 'nin ve dünyanın her yerinde yapacak nitelikte programlarladır."

Panelde, İpekyol Gümrük Müşavirliği CEO'su Kemal Aslan, Öğretim Görevlileri Kamil Aksöz "Yabancı Diller ve Kültürler Bölümü Tanıtımı ve İstihdam Olanakları" konusunda, Abdurrahman Serhat Aslan "Dış Ticaret Bölümü Dikey Geçiş İmkanları" konusunda, Öğretim Görevlisi Hatice  Genç  Kavas " Kamu Sektörü İstihdam Olanakları" konusunda, Öğretim Görevlisi Mehmet Celal Gültekin "Özel Sektör İstihdam Olanakları" konusunda, Öğretim Görevlisi Ömer Fazıl Emek "Personel istihdamı ve Kariyer Geliştirme" konusunda birer konuşma yaptı.

Panele Nusaybin Kaymakamı Haluk Çakmak, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Zeki Can, Müftü Seyit Ali Aydil, Kamu Kurum ve Kuruluş ile STK temsilcileri katıldı.

Panelin sonunda öğretim görevlilerine plaket verildi