Mardin'de polislere silahlı saldırı

Mardin'de polislere silahlı saldırı
Mardin'de polislere silahlı saldırı
- Mardin Valisi Koçak: - "Midyat ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan polis memuru Cumhur Özsoy'un sağlık durumu iyi ve hayati tehlikesi bulunmuyor"

MARDİN (AA) - Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Mardin'in Midyat ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan polis memuru Cumhur Özsoy'un sağlık durumunun iyi olduğunu ve hayati tehlikesinin bulunmadığını bildirdi.

Koçak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölücü terör örgütü mensuplarınca uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu yaralanan Özsoy'un, akrabalarına yakın olması nedeniyle tedavisine İstanbul 'da devam edileceğini belirtti.

Vali Koçak, "Edirne'nin Uzunköprü ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Özsoy, evli ve bir kız çocuğu babası. Ailesine yakın olması için İstanbul'da tedavisine devam edilecektir. Özsoy, sabah ambulans uçakla İstanbul'a nakledilecektir" dedi.

 Koçak, şehit düşen polis memuru Abdullah Ümit Sercan için Mardin İl Emniyet Müdürlüğü'nde sabah saat 11:00'de uğurlama töreni düzenleneceğini ifade ederek, hain saldırıyı gerçekleştiren örgüt mensuplarının yakalanması, halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması için çalışmaların aralıksız devam edeceğini kaydetti.