Mardin'de Suriyeli sığınmacılara insani yardım

Mardin'de Suriyeli sığınmacılara insani yardım
Mardin'de Suriyeli sığınmacılara insani yardım
- Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu, Mardin'de ikamet eden Suriyeli sığınmacılara gıda yardımı yaptı.

MARDİN (AA) - Mardin- Suriye Yardımlaşma Platformu, Mardin'de ikamet eden Suriyeli sığınmacılara gıda yardımı yaptı.

Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu, şeker, yağ, kuru fasulye, pirinç, ve tuz gibi gibi gıdaların bulunduğu gıda yardım kolilerini ihtiyaç sahibi sığınmacılara dağıttı.

Mardin - Suriye Yardımlaşma Platformu Başkanı Lütfü Günlüoğlu, Platform olarak ayda bir yaptıkları gıda yardımı kapsamında Mardin'de yerleşik olan Suriyeli ailelere kuru gıda yardımında bulunduklarını belirtti.

Suriyeli ailelere yaptıkları yardımların yetersiz kaldığını dile getiren Günlüoğlu, şöyle konuştu:

"Mardin Suriye Yardımlaşma Platformu olarak, Mardin'de ikamet eden Suriyeliler'e ayda bir yaptığımız gıda yardımları çerçevesinde bugün Suriyeli kardeşlerimize gıda yardımını dağıtmaya başladık. Mardin'de ikamet edip de bize kayıtlı olan 2 bin 100 aileden bin 500'üne yardım dağıtacağız. Dağıttığımız yardımlar yetmiyor. İhtiyaç sahibi Suriyeli ailelerin sayısı her geçen gün artıyor. Mardin'de ikamet eden ya da Mardin dışında yaşayan hayır sevrlerden katkı bekliyoruz."

Platformdan düzenli olarak yardım alan Suriyeli Mahmud Hamed ise, aldıkları yardımların kendilerine yetmemesine rağmen buna da şükrettiklerini kaydetti.

Suriye halkından yana sergilediği tutumdan dolayı Türkiye 'ye ve Türk halkına  minnettar olduklarını ifade eden Hamed, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ülkemizdeki iç savaş sebebiyle Türkiye'e sığındık. Ülkemize geri dönemedik. Türkiye, Türk Hükümetine ve halkına, Suriye halkını kucaklamasından ve Suriye halkının haklı davasının yanında durduğu için minnettarız. Türk devleti ve halkından, Suriye'deki sorun çözülene kadar bizi desteklemelerini italep ediyoruz."