Mardin'deki öğretmenlerden meslektaşlarına 5 dilde çağrı

Mardin'deki öğretmenlerden meslektaşlarına 5 dilde çağrı
Mardin'deki öğretmenlerden meslektaşlarına 5 dilde çağrı
- Mardin Diller ve Dinler Korosu'ndaki 17 öğretmen, batıdaki meslektaşlarına Doğu ve Güneydoğu'da görev yapmaları için Türkçe, Arapça, Kürtçe, Süryanice ve Ermenice şarkılarla çağrıda bulundu

MARDİN (AA) - Mardin Diller ve Dinler Korosu'ndaki 17 öğretmen, 5 dilde şarkılar seslendirerek, batıdaki meslektaşlarına Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde görev yapmaları için çağrıda bulundu.

Mardin Atatürk Kültür Merkezi'nde "Öğretmenler Günü" dolayısıyla düzenlenen konserde, koro, Türkçe, Arapça, Kürtçe, Süryanice ve Ermenice şarkılar seslendirdi.

Öğretmenlerin her yerde ve koşulda görev yapmaya hazır olduğunu vurgulayan sözlerin yer aldığı "Ben Bir Öğretmenim" adlı eserini seslendiren koro, izleyiciden büyük alkış aldı.

Koro Şefi Seçkin Mataracı, koroda Türkiye'nin farklı yerlerinden gelen öğretmenlerin yer aldığını belirterek, "Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde görev yapma konusunda kaygısı olan öğretmenlerimiz, buraya gönül rahatlığıyla gelebilir. Buradaki çocuklarımızın eğitime çok ihtiyacı var" dedi.

- "Hiçbir şekilde sıkıntı yaşamadım" 

Bursalı öğretmen Mehtap Akdoğan ise Mardin'de görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "4 yıl önce Mardin'e endişe duyarak geldim. Çok sıkıntı yaşayacağımı düşündüm ama hiçbir şekilde sıkıntı yaşamadım" şeklinde konuştu.

Konser'de "Ben Bir Öğretmenim" adlı eser Kürtçe, Arapça, Süryanice yerel ezgilerde seslendirildi.