Midyat Belediyesi ve AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı'ndan Suriye ve Iraklılar'a giysi yardımı

Midyat Belediyesi ve AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı'ndan Suriye ve Iraklılar'a giysi yardımı
Midyat Belediyesi ve AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı'ndan Suriye ve Iraklılar'a giysi yardımı
- Midyat Belediyesi ve AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı, IŞİD'in saldırılarından kaçan Iraklı ve Suriyeliler'e kışlık giysi yardımında bulundu.

MARDİN (AA) - Midyat Belediyesi  ve AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı, IŞİD'in saldırılarından kaçan Iraklı ve Suriyeliler'e kışlık giysi yardımında bulundu.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) koordinesinde Midyat Işıklar Mahallesi Geçici Konaklama Tesisi'ndeki çadır kentte Irak ve Suriye'de yaşanan çatışmalardan kaçarak yerleştirilen mültecilere, Midyat Belediyesi ve Ak Parti İlçe Başkanlığından kışlık hazır giyim yardımı yapıldı.

Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Bekir Melih Güneştan, Midyat Işıklar Mahallesi Geçici Konaklama Tesisi'ndeki çadır kentte yaşayan savaş mağdurlarına dağıtılmak üzere kışlık giysilerden oluşan yardım malzemelerini AFAD ve Kızılay yetkilileri eşliğinde hak sahiplerine teslim etti.

Nasıroğlu, Türkiye 'ye sığınan Iraklı ve Suriyeli ailelere, ihtiyaçları göz önünde bulundurularak 55 bin TL tutarında kışlık giysi yardımında bulunduklarını söyledi.

Nasıroğlu, "Yardımları, bugün kamp yetkililerine teslim ettik. Onlar da, ihtiyacı olan ailelere dağıtacak. İmkanlarımız ölçüsünde yardımlarımızı sürdüreceğiz. İnşallah biran önce ülkelerinde olaylar biter ve onlar da ülkelerine dönerler" dedi. 

Güneştan ise, şöyle konuştu:

"Türkiye'ye sığınan misafirlere yardım etmek bir insanlık görevi. Bu soğuk kış gününde kampta kalan kardeşlerimize bir nebze yardımcı olabilmek için buradayız. Onların ne kadar zor şartlarda altında yaşadıklarını görebiliyoruz. Evlerimizde kaloriferler yandığı halde bizler üşürken, onlar bu soğukta çadırlarda kalıyorlar. Bu kardeşlerimize yardımcı olmak ve sorunlarını gidermek bizim görevimiz."