Midyat'ta 94 geçici köy korucusu göreve başladı

Midyat'ta 94 geçici köy korucusu göreve başladı
Midyat'ta 94 geçici köy korucusu göreve başladı
- Ilısu Barajı ile yol güvenliğinde istihdam edilmek üzere 94 geçici köy korucusu, göreve başladı.

MARDİN (AA) - Ilısu Barajı ile yol güvenliğinde istihdam edilmek üzere 94 geçici köy korucusu, göreve başladı.

Midyat Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen törende, Ilısu Barajı ile yol güvenliğinde istihdam edilecek 94 geçici köy korucusu yemin etti.

Midyat İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Ölmez, yaptığı konuşmada, Ilısu Baraj güvenliği için iki haftalık hazırlayıcı ve zorunlu eğitimi başarıyla bittiren 94 geçici köy korucusunun göreve başladığını söyledi.

Terörle mücadele kapsamında ülke topraklarını birlikte müdafaa edeceklerini dile getiren Ölmez, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yurdumuzda emniyet ve asayişi sağlayacak her türlü suç ve suçlularla etkin bir şekilde mücadele edeceksiniz. Görevinizi en iyi şekilde yapacağınızdan kanun ve nizamları doğruluğu ve dürüstlüğü hak ve adaletin daima rehber edeceğinizden ve yemininize sadık kalacağınızdan hiç kimsenin şüphesi yoktur. Türkiye Cumhuriyeti, sizlerin sarsılmaz omuzlarında daima yükselecek ve bayrağımız, kutsal vatan toprakları üzerinde sonsuza kadar dalgalanmaya devam edecektir."

Korucuların yemin etmesiyle son bulan törene, Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Tevfik Kurnaz, Belediye Başkan Yardımcısı Tevfik Baysal, STK temsilileri, şehit-gazi yakınları katıldı.