Midyat'ta kaybolan kız çocuğu

Midyat'ta kaybolan kız çocuğu
Midyat'ta kaybolan kız çocuğu
- Mardin'in Midyat ilçesinde bakkala gitmek için evden çıkan ve 13 gündür haber alınamayan 5 yaşındaki Ecrin Tunç'u arama çalışmaları devam ediyor - Jandarma, AFAD ve köy korucularından oluşan 200 kişilik ekip, askeri helikopterlerin desteğiyle küçük kızın kaybolduğu bölgede arama faaliyetlerini yoğunlaştırdı - Ecrin'in dedesi Tunç: - "Çok sayıda kişi arayarak, 'kızınızı gördük' dedi. Bütün ihbarları savcılığa ilettik"

MARDİN (AA) - Midyat'ta 13 gündür kayıp olan 5 yaşındaki Ecrin Tunç'u arama çalışmaları sürüyor.

Ailesiyle ziyarete gittiği Harmanlı köyünde kaldıkları evden bakkala gitmek için çıkan ve bir daha haber alınamayan Ecrin'in bulunması için jandarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) personeli ve köy korucularından oluşan 200 kişilik ekip, askeri helikopterlerin desteğiyle bölgede arama çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Anne Nursel Tunç, kızının "bakkala gidiyorum" diyerek evden çıktığını ve bir daha dönmediğini anlattı.

Ecrin'le ilgili 13 gündür iyi bir haber beklediklerini belirten anne Tunç, "Biz 'köyde böyle bir şey olmaz' diye düşünüyorduk. Kızımı kim kaçırmışsa yalvarıyorum ne istiyorlarsa yeter ki biricik kızımı bıraksınlar ne istiyorlarsa vereceğiz. Tüm Türkiye sesleniyoruz, gören, duyan birileri varsa ne olur bize haber versinler" dedi.

- "İhbarları savcılığa bildirdik"

Ecrin'in dedesi Veysi Tunç da torununun en son köy girişinde görüldüğünü ifade ederek, şunları söyledi:

"Bizim aile olarak hiç kimseye zararımız olmadı. Herkese yararımız olmuştur. Allah rızası için gören duyan varsa bize ulaşsın. Yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda kişi arayarak, 'kızınızı gördük' dedi. Bütün ihbarları savcılığa ilettik."

Muhtar Necmettin Aktaş da Ecrin'i bulmak için bölgede adeta seferberlik ilan edildiğini belirterek, "Jandarma, AFAD ve köy korucularından oluşan 200 kişilik ekiple 4-5 köy ve çevresinde arıyoruz ve bir ipucu bulamadık" diye konuştu.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  haber

  ,

  Kayıp

  ,

  Aile

  ,

  Köy

  ,

  İlan

  ,

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  jandarma