Midyat'ta şehitler için mevlit okutuldu

Midyat'ta şehitler için mevlit okutuldu
Midyat'ta şehitler için mevlit okutuldu
- Midyat Kaymakamlığınca bölücü terör örgütü PKK'nın saldırıları sonrasında şehit düşen polis memuru Abdullah Ümit Sercan ile Jandarma Er Barış Akkabak için mevlit okutuldu

MARDİN (AA) - Mardin'in Midyat ilçesinde, kaymakamlık tarafından, bölücü terör örgütü PKK 'nın saldırıları sonrasında şehit düşen polis memuru Abdullah Ümit Sercan ile Jandarma Er Barış Akkabak için mevlit okutuldu.

Midyat'ta, bölücü terör örgütü PKK tarafından, şüpheli bir aracı durdurmak isterken uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu şehit olan Abdullah Ümit Sercan ile askeri araca düzenlenen mayınlı saldırıda şehit olan Jandarma Er Barış Akkabak için Haci Kasım Altunkaya Camisi'nde mevlit okutuldu.

Mevlite, Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, Midyat Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bozkurt, İlçe Emniyet Müdürü Yakup Eker ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehitler için okunan mevlitin ardından katılımcılara, gül suyu ve lokum ikram edildi.

Program sonrasına konuşan Vali Koçak, mevlite yoğun katılıma işaret ederek,  bugün karşılaştıkları manzara karşısında bölücü terör örgütünün ve bütün terör örgütlerinin amaçlarına ebediyen ulaşamayacaklarını gösterdiğini söyledi.

Allah yolunda ölenlerin ölü olmadığını, şehitlerin ebediyete en yüksek makamla intikal ettiklerini belirten Koçak, şunları kaydetti:

"Onlar uykuda olduğumuz bir dünyadan en güzel şekilde ebediyete intikal ettiler. Onlar bu insanların huzur ve güvenliği için ve daha müreffeh yaşamaları için, daha huzurlu yaşamaları için kendi canlarını feda ettiler. Allah onlara rahmet eylesin, Allah onlardan razı olsun. Allah onların ailelerinden de razı olsun. Onlar milletimizin birliği, bütünlüğü, beraberliği için, içinde bulunduğumuz camilerin içerisinde namazların ebediyen kalınması, minarelerinde ebediyen ezanların okunması, susmaması için canlarını feda ettiler. Onlar görevlerini yerine getirdi. Bize düşen de onların canlarını feda ettiği bu yolda gereken çalışmaları yapmak. Bu manzara onları şehit eden hainlerin amaçlarına kesinlikle ulaşamayacaklarını gösteriyor."

Vatandaşlar, programın ardından Vali Koçak ile Kaymakam Bingöl'ün de aralarında bulunduğu protokol üyelerine başsağlığı dileklerini iletti.