MKMM Kızıltepe'de toplandı

MKMM Kızıltepe'de toplandı
MKMM Kızıltepe'de toplandı
MARDİN (AA) - Kızıltepe'de Mardin Küçük Millet Meclisi (MKMM) toplantısı yapıldı.Avukat Abdullah Düzgün moderatörlüğünde Hububat Ticaret Merkezi...

MARDİN (AA) - Kızıltepe'de Mardin Küçük Millet Meclisi (MKMM) toplantısı yapıldı.

Avukat Abdullah Düzgün moderatörlüğünde Hububat Ticaret Merkezi Konferans Salonunda yapılan toplantıya,   AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Sinevizyon gösterisinin ardından konuşan Mardin MKMM Koordinatörü Mehmet Şerif Öter, Türkiye Küçük Millet Meclisi toplantılarının 22 vilayette 6 yıldır yapıldığını belirtti.

Meclis olarak toplantılara her kesimden ve farklı görüşte  temsilcilerin katılmasını arzu ettiklerini belirten Öter, "Diğer illere göre katılım çok azdır. Belediye başkanları ve milletvekillerimizin katılmasını istiyoruz. Sürekli davet etmemize rağmen katılım azdır" dedi.

" Bugün Kürdistan'da İslamı temsil yetkisi olmayan ve İslam adına bir şey söylemeye hakkı olmayanlar, bugün adeta İslamın temsilcisiymiş gibi bize lanse ettirilmeye çalışılıyor" diyen Milletvekili Akdağ ise şunları söyledi:

 "Kusura bakmasınlar karşılarında cahil bir toplum yok. Şu anda hayatta olan ilim irfan mektep medrese ve medeniyet şiarı olan insanlarımız var. Eğer birileri Kürtlerin kimliğini, kişiliğini savunuyorum diyorsa, dili gibi dinide savunmak mecburiyetindedir. Yoksa bu dava ile çelişki içerisinde olur.  Ben bir kardeşiniz olarak bu iki değeri birbirinden ayırmadım. İslamın temel değerleri insani ve evrenseldir."

Konuşmalardan ardından MKMM Koordinatörleri Öter ve Bahar Yıldız katılımcılara teşekkür etti.