MTDF'den eğitime katkı projesi

MTDF'den eğitime katkı projesi
MTDF'den eğitime katkı projesi
- Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF), eğitime katkı amacıyla proje hazırlamaya başladı.

MARDİN (AA) - Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF), eğitime katkı amacıyla proje hazırlamaya başladı.

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter, Mardin ve ilçelerini kapsayan, başarı seviyesi düşük olan öğrenci ve anne babalara yönelik eğitim projeleri hazırlamak için çalışmalara başladıkları söyledi.

Öter, proje ile ilgili Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sabahattin Genç 'i bilgilendirdiklerini ve gerekli yasal izin için talepte bulunduklarını söyledi.

Gerekli izin ve destek verilmesi halinde projeyi Mardin ve ilçelerinde uygulamaya çaılşacaklarını belirten Öter, şöy

Projenin ana hedefinin başarı seviyesi düşük olan öğrencileri tespit ederek velilere ulaşmak olduğunu ifade eden Öter, şöyle konuştu:

"Amacımız, eğitime katkı sunmaktır. Başarısızlığı en aza indirmek için anne babayı bilgilendirmek ve onlara sorumluluk eğitimi vermeye hedeflemekteyiz. Tüzüğümüzde de eğitime öncelik verilmiştir. Mardin ve ilçelerimizin eğitim seviyesi çok düşük. Bunda hepimizin sorumluluk payı vardır. Unutmamalıyız ki toplumsal refah düzeyin gelişmesi ve kalkınmanın temeli, kaliteli eğitimdir. Biz diyoruz ki, başarısız öğrenci yoktur. İlgisiz ve başarısız veli vardır."

 


  ETİKETLER:

  Proje

  ,

  Öğrenci

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  genç