MTDF'den iftar yemeği

MTDF'den iftar yemeği
MTDF'den iftar yemeği
- Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, basın mensupları ve birçok davetliye iftar yemeği verdi.

MARDİN (AA) - Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF), sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, basın mensupları ve birçok davetliye iftar yemeği verdi.

Hububat Ticaret Merkezi'nde verilen iftar yemeğinde konuşan Federasyon Başkanı Mehmet Şerif Öter, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek, iftar yemeğinde beraber olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ramazan ayının tüm İslam alemine huzur getirmesini ve tüm dünyaya barış getirmesi temennisinde bulunan Öter, şöyle konuştu:

"İnşallah bu Ramazan ve önümüzdeki bayram da hem ülkemizdeki sıkıntılar gider, hem de yanı başımızda her gün insanların öldüğü savaşların bitmesine vesile olur. Bu sınırımızda yaşananlardan endişeliyiz. İnşallah bir an önce barış ortamı oluşur ve bu vahşi katliamlar son bulur."

Fakülte ve Yüksekokul Yaptırma Derneği Başkanı İsa Tunç ise, Ramazan ayının barış ve huzur getirmesi temennisinde bulunarak, Kızıltepe'ye ziraat fakültesi, beden eğitimi ve spor yüksek okulu, ve önlisans yüksek okulların yapımı için çalışmalara devam ettiklerini belirtti.

Tunç, "Bu konuda herkesin destek vermesini istiyoruz. Kızıltepe ilçemiz birçok ilden büyüktür. Bizler, artık bunların yapılması için her türlü girişimi yapacağız.  Bu iftar yemeğinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah bu mübarek günler barış ve huzura vesile olur" dedi.