MTDF'ye Mersin'den bir dernek katıldı

MTDF'ye Mersin'den bir dernek katıldı
MTDF'ye Mersin'den bir dernek katıldı
- Merkezi Mardin'de bulunan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu'na (MTDF), Mersin Kızıltepeliler Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Eğitim Derneği'nin de katıldığı bildirildi.

MARDİN (AA) - Merkezi Mardin'de bulunan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu'na (MTDF), Mersin Kızıltepeliler Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Eğitim Derneği'nin de katıldığı bildirildi.

Başkanı Mehmet Şerif Öter, bu katılım ile federasyondaki dernek sayısının 50'ye ulaştığını, federasyonun tanıtım etkinliğine katılan dernek yöneticilerinin federasyonu ziyaret ettiğini ve federasyona katılma taleplerini ilettiklerini belirtti.

Öter, "Federasyon olarak katılım taleplerinden memnuniyet duyduk. Mersin Kızıltepeliler Derneği, sivil toplum alanında hemşerilerimizin dayanışma, kaynaşma ve eğitime katkı alanında çalışmaları takdire şayandır. Federasyonumuza katılmaları bize güç vermiştir. MTDF Mardinliler'in güçlü bir sivil toplum oluşumudur. Herkesi, sahip çıkmaya davet ediyoruz" dedi.

Mersin Kızıltepeliler Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Eğitim Dernek Başkanı Ahmet Kılınç ise, Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu'nun siyaseten tarafsız bir şekilde halka hizmet etmeye çalıştığını, 'birlikten güç doğar' anlayışıyla federasyonunun 50'nci derneği olarak katılım sağladıkları söyledi.