MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Kasap:

MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Kasap:
MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Kasap:
- MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Nureddin Kasap, vatandaşın huzur ve güven istediğini belirtti.

MARDİN (AA) - Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mardin Şube Başkanı Nureddin Kasap, vatandaşın huzur ve güven istediğini belirtti.

Kasap, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör olaylarının bütün bölgeyi etkilediği gibi Mardin'i de büyük ölçüde etkilediğini söyledi.

7 Haziran sonrasında bölgede olayların arttığını anımsatan Kasap, şöyle konuştu:

"Seçim süreci, bütün Türkiye'yi etkilediği gibi burada da etkili oldu, sıkıntı yarattı. Ancak buradaki terör olayları, hükümetin kurulamamasından daha çok sıkıntı yaratmıştı. Temennimiz, umudumuz, beklentimiz, bütün ülkede istikarara kavuşmakla beraber bölgemizde de güvenlik konusunun tesis edilmesidir. Seçimden önce bir çok yatırımcı, bütün yatırımlarını çalışmalarını dondurucuya koymuştu. Seçimden sonra şu anda bir çok iş camiası içerisinde bütün hazırlıklar, projelerini hayata geçirme konusunda çalışmalar yapılıyor. Şu an da beklenti, hükümetin kurulması, bakanlıkların belli olması ve verilecek mesajlar. Dövizin biraz istenen seviyeye düşmesi, faiz oranlarının biraz gerilemesi. Bu gibi ekonomiyi alakadar eden etkenler yavaş yavaş rayına oturmaya başlıyor."

Kasap, yatırımcıların hazırlıklarını yapmaya başladığını ve kısa süre içerisinde eski güzel havayı yakalayacaklarını kaydetti.